supout.rif توی میکروتیک چیه؟ توی این پست از بخش آموزش میکروتیک یاد می‌گیریم که supout.rif به چه دردمون می‌خوره. پس در ادامه با من همراه باشید.

supout.rif میکروتیک چیست؟

supout یا همون Support Output File یه فایل هست که تمام کانفیگ‌ها، لاگ‌ها و تنظیمات روتر میکروتیک روش ذخیره میشه و با کمک اون میشه مشکلات رو شناسایی کرد. توی فایل supout نام کاربری و رمز ذخیره نمیشه.

supout.rif میکروتیک به چه دردی می‌خوره؟

وقتی شما به یه مشکلی توی روترتون بر‌می‌خورید و سوالتون رو از پشتیبانی میکروتیک یا حتی فرد دیگه‌ای می‌پرسید، ممکنه از شما بخواد فایل ساپورت رو براش بفرستید تا مشکلتون رو بررسی کنه و راهکار رو بهتون بگه.

چطوری supout.rif میکروتیک رو تهیه کنیم؟

برای تهیه supout.rif میکروتیک، از طریق وینباکس به میکروتیک متصل می‌شیم. بعد از طریق منوی Make Supout.rif فایل ساپورت رو ایجاد می‌کنیم.

بعد می‌تونیم از منوی فایل، به راحتی supout.rif میکروتیک رو دانلود کنیم و به سیستم منتقلش کنیم.

اگه هم از Webfig وارد می‌شید، می‌تونید از این مسیر supout.rif میکروتیک رو تهیه کنید.

از طریق ترمینال میکروتیک، با دستور زیر می‌تونید supout.rif میکروتیک رو ایجاد کنید.

/system sup-output name=supout.rif

چطوری supout.rif میکروتیک رو باز کنیم؟

برای باز کردن فایل supout.rif کافیه وارد پروفایل خودتون توی سایت میکروتیک بشید و فایل ساپورت رو آپلود کنید و از اونجا کلیه لاگ‌های میکروتیک رو ببینید و عیب‌یابی کنید.

خب، امیدوارم مطلبی که خوندین بهتون کمک کنه تا در مواقع لازم از میکروتیک supout تهیه کنید و بتونید بهتر مشکلات رو حل کنید 🙂

اگه توی شبکه‌تون مشکلی دارین و به کمک نیاز دارین، صفحه پشتیبانی شبکه در شیراز رو برای دیدن خدماتی که انجام میدم، بررسی کنین(: اگر شیراز نیستین هم موردی نیست، می‌تونم ریموت بهتون کمک کنم.

این پست رو هم بخونین  بستن پورت اسکنرها در میکروتیک

برچسب گذاری شده در:

درباره نویسنده

رامتین رحمانی نژاد

از سال 1385 در حوزه آی‌تی و شبکه فعالیت می‌کنم. در راه اندازی و پشتیبانی شبکه‌ و سرویس‌های مایکروسافت، لینوکس، سیسکو، میکروتیک، VOIP، ارتباطات رادیویی و مدیریت سرور تخصص دارم. برای مشاوره، اجرای پروژه و پشتیبانی شبکه با من تماس بگیرین :)

مشاهده تمام مقالات